Egy volt túsztárgyaló elmagyarázta, hogyan kezelje Trumpot Európa
Matthias Schranner szerint annak eszközök arra, hogy eredményesen lehessen fellépni a vámokkal fenyegetőző amerikai elnök ellen.
Matthias Schranner szerint annak eszközök arra, hogy eredményesen lehessen fellépni a vámokkal fenyegetőző amerikai elnök ellen.
Friedrich Merz úgy látja, még a határidő lejárta előtt elfogadható kompromisszum születhet.
Folytatódik a vámháborús fenyegetőzés, ezúttal levelekben.
Ébredj, Nyugat, Oroszország készen áll az örökös háborúra. Trump Oroszország-politikája kiszámíthatatlan, de amit Kínával művel, az maga a káosz. Trump és a Tegyük újra naggyá Amerikát! mozgalom már nem egy és ugyanaz. Az amerikai közmédia a megosztott politikai kultúra újabb áldozata lehet. Témák és vélemények a világsajtóból.
A magyar kormány álláspontja szerint az Európai Bizottság tehetetlensége vezetett oda, hogy most az EU az USA 30 százalékos vámjával kénytelen szembenézni. Magyar Levente államtitkár szerint a magyar ipar számára több milliárd eurós veszteség forog kockán.
A pénzügyminisztérium szerint már most nagy hatással voltak az Egyesült Államok gazdaságára az elnök által kivetett vámok, de szeptemberig megháromszorozódhat az eddigi bevétel.
Nem várta meg a két ország közötti megállapodásra kitűzött július 21-i határidőt Donald Trump, új vámokat jelentett be Kanadával szemben.
Augusztus 1-jétől él az importvám egy sor dél-afrikai termékre. A hatását főleg azok a farmerek fogják megérezni, akiknek az amerikai elnök korábban még menedéket kínált.
Lejárt a Trump által szabott határidő arra, hogy kiegyezzenek az Egyesült Államokba kivitt árukra terhelt büntetővámokról, egyelőre azonban nem született megállapodás az Európai Unió és Washington között. A kilátásokról ír a lap.
Az amerikai elnök figyelmeztetett: tovább emeli a vámokat, ha az érintett országok megtorló vámokat vetnek ki.
Vészesen közeledik július 9-e, ameddig meg kellene egyezni a Trump által még áprilisban bemutatott, a világ rengeteg országát érintő büntetővámokról. Kanada kihátrált, Nagy-Britannia részben megnyugodhat az Egyesült Államok által kiváltott védővámmizériában, Vietnám pedig szintén örülhet a héten megkötött kereskedelmi megállapodásnak. A történetnek azonban távolról sincs vége, nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Az amerikai elnök szerint Hanoi megnyitja piacait az amerikai áruk előtt, ráadásul nullaszázalékos vámmal.
Ursula von der Leyen szerint az EU és a Japánt és az Egyesült Királyságot is soraiban tudó, 12 tagú Transz-csendes-óceáni Partnerség készen áll arra, hogy létrehozzon egy új szervezetet a világkereskedelem szabályozására a működésképtelen WTO helyett. Ez az egész azonban lehet, hogy csak egy blöff, amelyet az Európai Bizottság azért dobott be, mert vészesen közeledik a Trump-féle vámháború július 9-ig tartó tűzszünetének vége.
A közgazdasági Nobel-díjas professzor már azt abszolút tévedésnek tartja, hogy Donald Trump amerikai elnök vissza akarja csábítani a külföldre költözött gyárakat, mert az ipar csupán az USA GDP-jének 10%-át adja, a bruttó hazai termék java a szolgáltatásoknak köszönhető a tudásalapú gazdaságokban.
Úgy tűnik, ez lett a tárgyalásokból: „elfogadhatják vagy elutasíthatják” az egyoldalúan kiszabott vámot.
Az amerikai és kínai tisztviselők kedden közölték, hogy megállapodtak egy keretrendszerben, amely újra „sínre teheti” a kereskedelmi háború lezárását jelentő májusi megállapodást, és megszüntetheti Kína ritkaföldfémekre vonatkozó exportkorlátozásait.
Az autógyárak és az élelmiszeripar is számolni kezdett, mi lesz most, hogy 25 helyett már tényleg 50 százalék vámot kell fizetni az USA-ba bevitt acél és alumínium után.
Totalitárius rendszert csak brutális erővel lehet fenntartani. Amint a Kínai Kommunista Párt úgy látta, hogy a korlátozott pluralizmus árt a hatalmának, visszavette a gazdaság ellenőrzését, holott a rendszert a magánvállalkozások mentették meg – mondja Hszü Cseng-kang kínai közgazdász, a Stanford Egyetem professzora. Azt is elmagyarázza, miért ugródeszka Kínának Magyarország az EU piacai felé.
Egy fellebbviteli bíróság felfüggesztette a Nemzetközi Kereskedelmi Bíróság vámok alkalmazását blokkoló döntését.